Select Language : Persian   /   English(جهت بازگشت به منوی اصلی مترو هاست، دکمه را نگه دارید)


پی لود HEN :

این پی لود که اختصاری برای عنوان Homebrew ENabler است، همواره جزو پرکاربردترین پی لودهای مورد استفاده در زمینه جیلبریک می باشد. فعالسازی منوی Debug Settings، امکان نصب و اجرای بازی های fPKG از مهمترین وظایف این پی لود است. نسخه های مختلفی برای HEN وجود دارد که بسته به نوع پچ های اضافه شده متفاوت است.


پی لود Mira :

پی لود مذکور توسط تیم OpenOrbis توسعه یافته و در حال حاضر برای کاربران عادی کاربردی مشابه HEN دارد. اتصال از طریق ابزارهایی مانند Putty و دریافت لاگ کرنل بصورت زنده جزو امکانات پیشرفته Mira می باشد. در آینده قرار است این پی لود جایگزین HEN گردد.


پی لود Dumper :

با استفاده از دامپر میتوان از بازی های در حال اجرا (چه بصورت دیسک و یا در هارد کنسول) دامپ گرفت. این پی لود کل دیتای بازی در حال اجرا را به حافظه خارجی متصل شده به کنسول کپی میکند. دیتای بدست آمده بصورت اکسترکت شده می باشد و دیگر PKG نیست. در این حالت می توان به دلخواه در بخش های مختلف بازی تغییر ایجاد کرد و یا با استفاده از ابزارهای Fake PKG Tools، آن را به fPKG قابل نصب تبدیل نمود.


پی لود Bin Loader :

بخش زیادی از پی لودهای انتشار یافته در فضای اینترنت با پسوند Bin هستند. برای استفاده از آن ها میتوان از Bin Loader کمک گرفت. در ابتدا لازم است کنسول و ویندوز (یا موبایل) درون یک شبکه و به یک مودم متصل باشند. سپس با کمک ابزارهایی مانند NetCat (ویندوز) و یا PS4 Payload Sender (اندروید) می توان فایل پی لود Bin را به کنسول ارسال نمود. پورت مورد استفاده در این حالت همواره 9020 یا 9021 می باشد.


پی لود Disable Updates :

از آنجایی که جهت استفاده از هاست های متفاوت در PS4 و یا استفاده از ترینرهای مختلف گاها نیاز است که کنسول جیلبریک شده به اینترنت متصل باشد، پی لود Disable Updates با ساختن 2 پوشه در هارد کنسول، سیستم عامل را فریب داده و مانع از دریافت هرگونه آپدیت و یا حتی نصب آن خواهد گردید. پس از انتخاب این پی لود می توان توسط PS4 بدون نگرانی به اینترنت متصل بود.


پی لود Enable Updates :

این پی لود نیز همانگونه که از نامش پیداست عملکردی مخالف Disable Updates دارد. پی لود مذکور با حذف پوشه های ساخته شده در هارد کنسول امکان دریافت آپدیت و نصب آن را فراهم خواهد کرد.


پی لود DB Backup :

این پی لود از دیتابیس جاری کنسول که شامل بازی ها، سیو ها، تروفی ها و غیره می باشد یک نسخه بکاپ به حافظه خارجی متصل شده تهیه میکند. حافظه خارجی متصل شده علاوه بر داشتن فضای خالی مناسب، باید بصورت exFat فرمت شده باشد.


پی لود DB Restore :

پی لود مذکور نیز همانگونه که از نامش پیداست جهت بازگرداندن بکاپ تهیه شده از دیتابیس بکار میرود.


پی لود FTP :

این پی لود مسیر برقراری ارتباط بین ویندوز یا اندروید و کنسول را بر بستر پروتکل FTP (File Transfer Protocol) فراهم می آورد. پس از ارسال این پی لود آدرس آی پی کنسول و پورت مورد نیاز در قسمت سمت چپ تصویر بصورت Popup نمایش داده خواهد شد. با استفاده از این آدرس و نرم افزاری مانند FileZilla می توان با ویندوز یا اندروید به محتویات هارد داخلی کنسول دسترسی داشت.


پی لود History Blocker :

زمانی که قصد خروج از مرورگر کنسول PS4 را داشته باشید و این کار را با زدن دکمه PS انجام دهید، پس از ورود مجدد به مرورگر، بصورت اتوماتیک آخرین پنجره باز مانده به شما نمایش داده خواهد شد. از آنجایی که پس از ارسال پی لودهای مختلف لازم است با دکمه PS از مرورگر خارج شد، بسیاری از افراد هنگام شروع جیلبریک تمایلی به مشاهده آخرین صفحه باز مانده از قبل ندارند. در اینجاست که پی لود History Blocker کاردبردش مشخص می شود. پس از استفاده از این پی لود، هر بار که وارد مرورگر شوید با یک Tab خالی روبرو خواهید شد و آخرین صفحه باز مانده، ذخیره نشده و بصورت اتوماتیک اجرا نمیگردد.


پی لود To Dex :

این پی لود برخی امکانات کنسول Testkit شامل Trophy Debugging و غیره را در کنسول جیلبریک شده فراهم میکند.


پی لود App to USB :

توسط این پی لود می توان بازی های نصب شده در حافظه داخلی کنسول را به حافظه خارجی که به صورت exFat فرمت شده منتقل نمود.


پی لود WEB RTE :

با استفاده از این پی لود و مراجعه به وبسایت ps4trainer.com می توان از قابلیت چیت و ترینر در بازی های دلخواه خود استفاده کرد.


پی لود Linux Loader :

توسط این پی لود می توان سیستم عامل لینوکس که به حافظه خارجی متصل شده است را بوت و اجرا کرد. همچنین جهت اجرای لینوکس باید از ویراش خاص آن که برای PS4 آماده شده است استفاده نمود.


گزینه Offline Cache :

ذخیره کامل مترو هاست در حافظه مرورگر کنسول بصورت Cache توسط این گزینه صورت میگیرد. پس از یک بار استفاده از کش آفلاین، برای اجرای مترو هاست و پی لودهای مختلف آن، نیازی به برقراری اینترنت نخواهد بود.


(جهت بازگشت به منوی اصلی مترو هاست، دکمه را نگه دارید)